Dnešní neděli jsme v zaplněné Kapli Vzkříšení slavili Svátek Božího Milosrdenství. Této neděli se také říká Bílá neděle (Dominica in albis). Název této neděle pochází ze zvyku, že nově pokřtění tohoto dne naposledy nosili bílé roucho, do něhož byli oblečeni při křtu o velikonoční vigilii. Liturgická barva dne je bílá.

První čtení popisuje téměř ideální stav prvotní apoštolské obce. Otec Michal zdůraznil, že jde o pozdější spis, kde pisatelé spíše popisují svou vizi ideální křesťanské obce, kterou vidí v prvotní církvi. Dokonalá církev ale nikdy neexistovala. Ani tehdy, ani dnes. Druhé čtení mluví o tom, že Kristus přišel skrze vodu a krev. Otec Michal zdůraznil, že Pán Ježíš nepřišel předávat teoretické učení, ale vše, o čem mluvil, se na něm naplnilo. Především se ale v kázání otec Michal zamýšlel nad čtením z evangelia, poukázal na to, že vzkříšený Ježíš nepřišel učedníky kárat za zradu a útěk. Jinými slovy řekl Pán učedníkům: „Buďte v pohodě, jsem s vámi, pokračujeme dál“… Vyprávění graduje situací nevěřícího Tomáše. Pán Tomášovi a nám všem vlastně říká, že nejde o fyzické a jiné důkazy, protože i o těch člověk nakonec může opět začít pochybovat, teď už jde o něco jiného, totiž být sám naplněn Božím dechem (Duchem) a žít božský život, který nám On sám ukázal....Budeme sice padat a chybovat, ale On je pořád s námi a díky Duchu svatému máme šanci stále znovu v Jeho odpuštění povstávat ze svých slabostí a dále růst.

Požehnané sváteční dopoledne pokračovalo v sále pod kaplí Farní kavárnou. Sál je nyní vyzdoben tvorbou vzniklou během prvního setkání v rámci farní vize "Já a moje farnost 2034".  Protože Hospodin je tvůrcem humoru, i řada těchto děl je humorné povahy.

Ohlášky: čtvrtek 11.04.

17:00 regionální setkání projektu Mary´s meals

19:30 Modlitby matek

foto zleva: zaplněná Kaple Vzkříšení; dílka vzniklá v rámci setkání "Já a moje farnost 2034"