Dnešní neděle je také zvána nedělí dobrého pastýře. To vychází z evangelního textu, kde o sobě Ježíš jako o dobrém pastýři mluví. Otec Petr zmínil současnou situaci, kdy se vlčí populace vrací do volné přírody, což ale často znamená útoky na ovčí stáda. Dnešní majitelé ovčích stád, či "pastýři" nejsou a nemohou být s ovcemi po celý čas. My si ovšem můžeme být jisti, že Ježíš, jako dobrý pastýř, je s námi neustále. I když ho nevidíme, je jakoby za "velmi tenkou oponou".

Tento den byl také prožíván jako den kněžských povolání a modliteb za ně. Otec Petr ovšem zdůraznil, že kdo chce pro Pána něco udělat, nemusí se ihned hlásit do kněžského semináře. Dokonce lze říci, že pro žádného křesťana "není dovoleno zůstat nečinným". Každý by se měl zeptat: "Co jsem udělal pro svoje posvěcení? Co jsem udělal pro společenství? Prožívám radost ze své víry a z Ježíšovy přítomnosti?" Požehnané nedělní dopoledne pokračovalo tradiční farní kavárnou - agapé.

Oznámení:

23.04. v 18:00 společenství mladých při kostele svatého Antonína v městě zve na diskuzi s autory knihy Svoboda místo strachu z promeškání.

28.04. neděle 9:00: dětská mše svatá v Kapli vzkříšení

1.5. v 17:30 otec Petr Šabaka čte Máj v kapli sv. Michala v Albrechticích v Jizerských horách

8.5. v 10:00 na hřbitově v Ruprechticích pietní akt ke státnímu svátku